След като в петък вечер „Нефтохимик 2010“ победи убедително във волейболното първенство, и в събота се случи същото, този път в изпълнение на другия бургаски отбор – „Дея спорт“. Дежавюто беше пълно – мачът започна в същия час – 18:30, отново се проведе в зала „Младост“ и завърши с идентичен резултат – 3:0.

„Дея“ взе трети пореден скалп в Суперволей, този път жертвата беше старозагорският „Берое“. След този успех бургазлии са вече пети във временното класиране, само на една позиция след съгражданите си от „Нефтохимик“.

„Дея спорт“ доминираше през цялото време, печелейки трите гейма с голяма точкова разлика в резултата - 25:18, 25:14, 25:16. Най-резултатен за домакините беше Виталий Василиев, отбелязал 17 точки, следван плътно от Тодор Вълчев с 16 т.

В следващия кръг „Дея спорт“ приема „Ботев“ от град Луковит. Мачът е отново в зала „Младост“ на 18 ноември, четвъртък, от 18:30 ч.