Ударно начало на финалния турнир за Купата на България записаха волейболистите от "Дея Спорт". Те надиграха преди минути с 3:1 гейма на четвъртфинал тима на "Пирин" Разлог. Домакин на тридневния турнир е залата на "Левски" в София.

В отделните части резултатът е 25:21, 23:25, 25:21, 25:19. Николай Николов завърши с 18 точки, а Валентин Братоев със 17. Така "Дея Спорт" е първият отбор, класирал се за полуфиналите. Съперник на момчетата на треньора Франческо Кадеду ще бъде победителят от мача "Нефтохимик 2010" и ЦСКА, който ще се играе по-късно днес. Стискаме палци и на другия бургаски отбор!

Останалите четвъртфинални двойки са "Левски" - "Берое" и "Монтана" - "Хебър".

Полуфиналният двубой на "Дея Спорт" срещу "Нефтохимик 2010" или ЦСКА е утре, събота, а началният час е 16:00. Можете да го гледате директно в ефира на Макс Спорт 1.

В неделя от 19:00 часа е финалът, който ще определи носителя на Купата на България.