С две страхотни победи започнаха бургаските отбори новото волейболно първенство на страната, което се нарича Супер Волей.

В събота вечер „Нефтохимик 2010“ надигра „Левски“ с 3:2. Срещата се проведе в зала „Младост“.

Бургазлии, водени от старши треньора Николай Желязков, победиха столичани в изключително оспорван мач. В първия гейм столичани надделяха с 22:25. Нефтохимици реагираха като ужилени и спечелиха следващите две части с 25:20 и 25:19. Третият гейм обаче отново бе за левскарите - 20:25. Стигна се до тайбрек, в който домакините надделяха с 15:10 и така спечелиха и мача.

За най-добър играч на мача беше избран състезателят на нефтохимици Мирослав Градинаров.

Ден по-рано с победа в първия кръг се отличиха и волейболистите на другия бургаски тим – „Дея спорт“. Воденият от Венцислав Симеонов тим надигра другия новак в елита – „Раковски-1964“ (Севлиево) с 3:0. И тази среща се игра в зала „Младост“.

В състава на „Дея спорт“ личаха имената на волейболни звезди като Георги Братоев, Тодор Вълчев, Красимир Гайдарски, Денис Чавдаров. Те и техните съотборници не позволиха на съперника да вземе дори и един гейм в мача.

Най-резултатен бе Тодор Вълчев с 18 точки, следван от Георги Петров с 14.

В следващия кръг предстои бургаски дерби – „Дея спорт“ среща вицешампиона „Нефтохимик 2010“. Мачът е в петък, 29 октомври, от 17:00 часа в зала „Младост“.

Източник и снимки: bgvolleyball.com