Шампионската „Фамилия Нефтохимик“ от днес има официално ново попълнение – президентът на клуба Огнян Томов вече е горд свекър, похвалиха се волейболните шампиони.

Синът на Томов – Велислав, сключи граждански брак с любимата си Доника. Клубният президент и съпругата му Галина присъстваха на брачната церемония в Пловдив, където ще бъде и тържеството.

Играчите на „Нефтохимик 2010“ честитиха радостния ден на президента си по най-добрия начин – с победа. В мач от 10-ия кръг на първенството по волейбол в зала „Младост“ бургазлии сломиха съпротивата на варненския „Черно море“ с 3:1 гейма.

Това е петата победа на действащия шампион на страната за сезон 2023/24. Топреализатор на срещата стана завърналият се след близо месец отсъствие заради мускулно разтежение Бранимир Грозданов с 20 точки.

Като титулярен разпределител започна Светослав Станков, а в шестицата се завърна възстановеният Бранимир Грозданов, който зае мястото на Георги Петров. За „Черно море“ повторен дебют направи третият в Европа с националния ни тим Виктор Йосифов, играл за последно за Хебър.

В началото на първия гейм „Нефтохимик“ поведе с 6:3 след блокада за точка на Грозданов. Нашият тим стигна и до 13:6 след ас от начален удар на Бранко.

Тук последва леко отпускане и позволихме на гостите да стопят три точки от аванса ни до 9:13. После обаче нещата си дойдоха по местата и резултатът стана 17:11 в полза на носителите на титлата. Две поредни атаки бяха реализирани от Розалин Пенчев, а след това диагоналът ни Мурад Хан записа точкова блокада.

Всичко като че ли стана ясно в тази дебютна част при 21:13 за бургазлии и съответно я взеха с 25:16. Бранко Грозданов завърши като топреализатор първия гейм с 5 т.

„Нефтохимик“ даде да се разбере, че държи ситуацията под контрол, като поведе с 3:0 след ас и точкова атака на Мурад Хан и нова успешна блокада на Бранко Грозданов.

После варненският отбор използва ново отпускане на домакините, за да се добере до 5:6, но бързо бе върнат на земята, като Бранимир Грозданов направи 8:5.

След четвъртата блокада на Бранко и последвалата му общо 11-а точка в срещата резултатът набъбна на 17:8, а Хан направи 18:8 направо от начален удар.

След това се стигна и до 23:12, а вторият гейм беше приключен с 25:14.

Третата част започна равностойно, като резултатът се движеше точка за точка. „Черно море“ успя да поведе с 8:6 и 9:7, а след това и с 12:10, но момчетата на Атанас Петров застигнаха съперника на 12:12.

Впоследствие пак започна размяна на точки. Бургазлии стигнаха до геймбол след успешна атака за точка на Розалин Пенчев – 24:23, но гостите обърнаха резултата с 26:24, за да намалят на 1:2 разликата в геймовете.

В третата част очевидно волейболистите на „Нефтохимик“ бяха решили да не се застояват в полето и взеха нещата в свои ръце от началото, като постепенно увеличиха аванса си до 17:7 със серия от пет безответни точки с Красимир Георгиев на сервис. В крайна сметка взеха четвъртата част с 25:13 и мача с 3:1.

Предстоят още два поредни домакински мача за бургаския отбор. Във вторник приема „Монтана“, а в петък – „Берое“. Тези два двубоя, съответно от 8 и 4 кръг на шампионата на страната, бяха отложени заради европейското участие на „Нефтохимик“.