Волейболистите на „Нефтохимик 2010“ победиха с 3:0 гейма отбора на „Добруджа 07“ (Добрич) в мач от петия кръг на първенството на Суперволей. Мачът се игра в зала „Младост“ пред около стотина зрители, които бяха допускани срещу зелен сертификат.

И през трите части на срещата бургазлии демонстрираха очевидно по-високата си класа. Те взеха първия гейм с 25:17. Гостите затрудниха малко повече домакините във втората част, която завърши само с 4 точки аванс за „Нефтохимик“ – 25:21.

Бургаските волейболисти започнаха зашеметяващо третия гейм, повеждайки с 5:0. Добричлии донякъде се окопитиха и успяха да намалят разликата в точките, но след това нефтохимици отново показаха какво могат и довършиха съперниците си с 25:15.

Най-резултатни за победителите бяха Юлиус Фиркал и Николай Учиков, отбелязвайки по 15 точки.

Това беше четвъртата победа на „Нефтохимик“ в шампионата и с общо 11 точки тимът заема четвърто място във временното класиране.

Тази вечер в зала „Младост“ отново ще има волейболни емоции. Другият бургаски отбор в Суперволей – „Дея спорт“, ще се изправи срещу „Берое“. Мачът започва в 18:30 часа.

По инициатива на президента на ВК „Дея спорт“ д-р Александър Маджуров пред зала „Младост“ днес отново ще бъде открит временен ваксинационен център, който ще разполага с всички видове ваксини. Ще се правят и бързи тестове за КОВИД-19. Пунктът ще бъде отворен от 16:00 часа.