„Нефтохимик 2010“ надделя над гостуващия „Дунав“ (Русе) в мач от осмия кръг на волейболния шампионат. Изненадващо за мнозина обаче победата не дойде никак лесно, напротив – двубоят предложи вълнуващи обрати, като гостите също бяха на косъм от триумфа.

Още в първия гейм гостите показаха, че не са дошли на курорт край морето – те шокираха нефтохимици и публиката в зала „Младост“, печелейки с десет точки разлика за 15:25.

Бургаските играчи видяха, че няма как да спечелят рутинно срещата, и във втората част се стегнаха. Геймът беше изключително оспорван, като накроя щастието се усмихна на домакините, които го спечелиха с 28:26.

В третата част изглеждаше, че нещата си идват на мястото и вицешампионите са намерили верния път към победата. Те набързо поведоха с 4-5 точки разлика и я задържаха докрай за 25:20.

„Дунав“ обаче съвсем не се беше предал. Показа го в четвъртия гейм, който се превърна в римейк на втория, този път приключвайки в полза на русенци – 26:28.

Стигна се до тайбрек, започнал добре за „Нефтохимик“, който поведе с 3-4 точки разлика. После нещата се обърнаха и гостите поведоха с точка. Волейболният трилър, достоен за холивудски филм, все пак завърши с победа за бургазлии – 15:13 в петата част и краен успех с 3:2 гейма.

За най-добър играч на мача беше определен Николай Учиков от домакините, отбелязал 30 точки.

След седмата си победа в шампионата отборът на „Нефтохимик 2010“ заема третата позиция във временното класиране на Суперволей. Мислите на бургазлии все повече се насочват към 8 декември, когато ще се изправят срещу швейцарския „Шеноа“ (Женева) в първи мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на CEV. Евромачът е от 18,00 часа в зала „Младост“.