„Нефтохимик 2010“ спечели дербито с „Дея Спорт“ в първенството по волейбол при мъжете. Момчетата на Николай Желязков се наложиха над съгражданите си с 3:0 гейма (25:21, 25:23, 25:23) в мач от втория кръг на шампионата, който се игра в бургаската зала "Младост".

Така „Нефтохимик“ не само спечели чисто градското дерби, но и продължава уверено напред в елита, като е с два успеха и с актив от 5 точки. Припомняме, че на старта се наложи над „Левски“ с 3:2 гейма. От своя страна „Дея Спорт“ е с 1 победа, 1 загуба и 3 точки.

Двата тима направиха интересен и динамичен мач. Нефтохимиците се наложиха във важните моменти, като изковаха чистата победа с повече опит и сработка. Тимът на „Дея“, който играе след продължителни здравословни проблеми в състава, се опита да се бори и се видя, че има потенциал, но за момента това са възможностите.

В третия гейм волейболистите на „Дея“ можеха да изненадат съперника и да го спечелят, но не успяха. След като изоставаха с 12:18, състезателите на Венцислав Симеонов направиха обрат и изравниха при 21:21. При поредното равенство 23:23 те обаче пропуснаха страхотна възможност за контраатака и да поведат, като в крайна сметка не успяха да вземе нищо от този мач.

Реализатор за „Нефтохимик“ стана Николай Учиков с 14 точки. Най-резултатен за съперника беше Тодор Вълчев със 17 точки. Награда за най-полезен състезател в двубоя получи разпределителят на „Нефтохимик“ Александър Туш.

Източник: bgvolleyball.com

Снимка: Start-photo.bg