Шампионът на България по волейбол за мъже „Нефтохимик 2010“ не даде шанс на юношите, които представяха „Хебър“ в Пазарджик в 9-ия кръг на волейболния елит. Тимът на Атанас Петров победи с 3:0 (25:20, 25:14, 25:10). Това е четвърти успех на бургаския отбор в шампионата, загубите са две – от ЦСКА и Левски. „Нефтохимик“ има и три отложени срещи заради европейското си участие.

Заради финансовите проблеми на пазарджишкия отбор титулярните му играчи си тръгнаха и от ръководството решиха да довършат сезона с юношите. Но момчетата, които играха за тима на домакините, заслужават поздравления за храбрата си игра – в първия гейм и в началото на втория, когато наистина поставиха на изпитание бургазлии.

Топреализатор на мача бе дебютиралият за „Нефтохимик“ Розалин Пенчев, дошъл преди дни именно от „Хебър“ – 14 точки (8 успешни атаки, 3 аса, 3 блокади за точка). Втори е диагоналът ни Мурад Хан с 11 т.

Двубоят започна с предимство на „Нефтохимик“, като отборът поддържаше разлика от 2 точки, докато след грешка на Мурад Хан при атака момчетата от „Хебър“ изравниха за 9:9. После обаче шампионите пак си върнаха аванса и поведоха дори с три и четири точки – 16:13 и 19:15.

Въпреки сърцатата игра на юношите от „Хебър“ бургазлии стигнаха до геймбол при 24:20 и не пропуснаха – блокадата им донесе успех в първата част.

Във втория гейм момчетата от Пазарджик поддържаха разлика от една точка до 8:7, когато носителите на титлата реализираха 7 безответни точки, като на сервис бе Розалин Пенчев. „Хебър“ върна една точка чак за 9:14. После шампионите стигнаха и до 25:14.

В третата част „Нефнохимик“ дръпна с 5:2. Все пак „Хебър“ изравни на 6:6, но само за да възстановим аванса от три точки – 9:6. После отборът на Наско Петров отново влезе в ритъм и стигна до 19:9, за да вземе мача с 25:10.

Новото попълнение Розалин Пенчев бе избрано за MVP още при дебюта си за „Нефтохимик“ във волейболния елит на България.