И двата бургаски отбора постигнаха победи в 13-ия кръг на волейболното първенство на страната. „Нефтохимик 2010“ надигра в Севлиево местния „Раковски 1964“ с 3:1, а „Дея спорт“ срази с 3:0 „Добруджа 07“ в Добрич, информира bgvolleyball.com.

Водени от новия си треньор Мартин Стоев, играчите на „Нефтохимик“ доминираха напълно в първата част, като оставиха противника на едва 8 точки. Във втората част домакините поеха инициативата, но не успяха да удържат темпото. Впоследствие играта продължи равностойно, но след 11-ата точка бургазлии се откъснаха и до края не допуснаха да бъде преодолени.

В третия гейм обаче севлиевци се мобилизираха и бяха водещи през цялото време. Така те намалиха пасива си.

Бургаският тим си върна водачеството в решителния четвърти гейм и до края не изпусна инициативата.

Най-резултатен за шампионите бе Розалин Пенчев с 18 точки, 15 реализира Иван Раич, 11 точки добави Денис Чавдаров.

В другия мач „Дея спорт“ доминираше изцяло от самото начало на срещата в Добрич, като поведе с 2:0 гейма без особени проблеми.

В третата част бургазлии диктуваха положението до самия край, но след 19:23 съперникът успя да скъси максимално дистанцията. Момчетата на Франческо Кадеду обаче устояха и затвориха двубоя чисто.

Най-резултатен бе Лукас Мадалоз с 11 точки, 9 записа Стефан Чавдаров.

„Дея спорт“ продължава да е безапелационен лидер в първенството. „Нефтохимик“ е трети във временното класиране.