Българският вицешампион „Нефтохимик 2010“ отстрани швейцарския шампион „Шеноа“ и се класира за 1/8-финалите на европейския клубен волейболен турнир за купата на CEV.

Бургазлии изковаха големия успех след втора победа над съперника си. След като преди седмица победиха „Шеноа“ в Женева с 3:2, тази вечер го направиха и в реванша в зала „Младост“ – този път с 3:1.

Швейцарците започнаха по-уверено срещата и спечелиха убедително първия гейм със 17:25.

Втората част на мача предложи истински волейболен трилър. Ту единият отбор взимаше лека преднина, ту другият. Накрая се стигна до поредица от размяна на точки, в крайна сметка щастието се усмихна на „Нефтохимик“, който спечели с 29:27.

Този успех като че ли даде криле на бургазлии. Още в началото на третия гейм те взеха преднина от 3-4 точки разлика, която задържаха до края за 25:21.

Нефтохимици бяха безапелационни в четвъртата част, печелейки с 25:20 и заковаха крайния резултат на 3:1 гейма.

Успехът беше посрещнат с бурна радост от екзалтираната публика, тъпани и вувузели огласяха зала „Младост“. Сред най-щастливите бяха кметът Димитър Николов и спонсорът на „Нефтохимик“ Павел Бошнаков.

Съперник на бургазлии на осминафинала ще бъде полският гранд СКРА (Белхатов).