Волейболистите на „Дея спорт“ продължават отличното си представяне в първенството, след като надиграха като гости „Пирин“ (Разлог) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) в двубой от десетия кръг. Така бургазлии остават лидер във временното класиране с 23 точки (8 победи, 1 загуба).

Домакините стартираха ударно двубоя (4:1), но не успяха да удържат темпото. Играта продължи равностойно, след което разложани отново имаха лека преднина. След 11:9 обаче интригата се завърна. Постепенно играчите от Бургас набраха инерция, но в ключовите моменти (15:20) момчетата на Благовест Катранджиев скъсиха дистанцията. Състезателите от морския град поведоха в двубоя с минимална преднина.

До десетата точка на втората част отборите се движеха близо един до друг. Постепенно „Дея“ отново взе нещата в свои ръце и увеличи аванса си.

До деветата точка на третата част двата тима бяха равностойни, след което бургазлии поеха инициативата (11:9). Впоследствие съперникът отново се доближи, но гостите устояха и продължиха да диктуват положението.

За MVP бе отличен либерото на бургаския отбор Мартин Иванов.

В следващия си двубой (отложена от втори кръг) „Дея“ среща „Добруджа 07“ (Добрич) на 21 декември (четвъртък).

Източник: bgvolleyball.com