Победа и загуба инкасираха двата бургаски отбора в 11-ия кръг на Суперволей. „Дея спорт“ надделя като гост над „Раковски-1964“ (Севлиево) с 3:0, а „Нефтохимик 2010“ падна от „Левски“ в столицата.

Волейболистите на „Дея“ записаха девета победа в първенството и е на четвърто място в класирането с 26 точки. Бургазлии поеха инициативата от самото начало на двубоя и закономерно поведоха, като не оставиха шанс за съпротива в първата част.

Във втория гейм домакините започнаха силно, като доминираха през повечето време и имаха добра преднина. След 21:18 обаче не успяха да удържаха темпото и позволиха на съперника да изравни. Играта продължи точка за точка и в крайна сметка волейболистите на „Дея спорт“ увеличиха аванса си.

Третата част премина под диктовката на бургазлии, които не срещнаха проблеми и се поздравиха с чиста победа.

„Нефтохимик“ даде силен отпор да „Левски“ в столицата, но в крайна сметка загуби с 2:3 гейма (22:25, 26:24 28:26 18:25, 15:9).

Националът Николай Николов, който играе на поста централен блокировач, се завърна в игра за тима от Бургас. Най-добър реализатор за „Нефтохимик“ в мача бе Николай Учиков с 25 точки.

Това е второ поражение за бургаския тим, който с девет победи и 26 точки запазва трета позиция в подреждането на елита.

Източник: bgvolleyball.com