„Дея спорт“ постигна исторически първи успех в съперничеството си срещу градския съперник „Нефтохимик 2010“ в дербито на Бургас. Това се случи снощи в мач от 11-ия кръг на волейболното първенство за мъже. Отборът на д-р Маджуров се наложи с 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 25:18)  пред пълните трибуни в зала „Младост“.

Волейболистите на „Дея“ спечелиха категорично първите два гейма след силна игра на сервис и на блокада. „Нефтохимик“ взе инициативата в третия гейм и показа, че няма да се предаде без съпротива. Тимът дръпна в резултата с 19:13 и затвори третия гейм с 25:21.

Това събуди играчите на „Дея“, които в четвъртия гейм отново владееха ситуацията на полето и след 25:18 се поздравиха с крайната победа.

Най-резултатен за „Дея спорт“ бе Валентин Братоев с 18 точки, следван от Николай Николов с 13 т., който бе отличен за MVP на мача. За „Нефтохимик“ се отличи Бранимир Грозданов с 16 точки.

С успеха воденият от Андрей Николов тим е убедителен лидер в класирането с 29 точки. „Нефтохимик“ е пети с 19 точки.