Отборът на „Дея спорт“ се класира за първи път в клубната си история във финала за Суперкупата на България по волейбол при мъжете. В дербито на Бургас във втория полуфинал от надпреварата, която се провежда в столичната зала „Левски София“, Дея спечели с 3:0 (25:21, 26:16, 28:26) гейма срещу „Нефтохимик 2010“.

Носителят на Купата на България спечели сравнително лесно първите два гейма. В тях единствено в края на първия се създаде някаква интрига, когато „Нефтохимик“ изравни при 21:21, но след това тимът на „Дея“ реализира четири поредни точки.

Така само в третия гейм играта се завърза. Това се дължеше на по-добрия старт на „Нефтохимик“, който поведе с четири точки. Преднината на тима се задържа до средата на гейма, когато „Дея“ направи серия от шест поредни точки, за да дръпне с 18:16.

Последва нова смяна на водачеството, а в края на гейма „Нефтохимик“ стигна до два геймбола, които обаче не бяха реализирани. Така при първия си мачбол „Дея“ записа точка и затвори срещата в три гейма.

За победителите най-резултатен с 15 точки бе Патрик Ламанец. По 14 точки добавиха Йонатас Кардосо и Димитър Василев.

За „Нефтохимик“ Розалин Пенчев и новото попълнение Рафал Фарина завършиха с по 11 точки.

Във финала днес „Дея“ ще играе с домакина „Левски“, който по-рано през деня се наложи също в три гейма над ЦСКА.