„Дея спорт“ надигра „Левски“ в столицата с 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 25:21) в дербито на 17-ия кръг на волейболното първенство. Това бе 16-ата победа на бургаския тим в шампионата, която почти му гарантира първото място в класирането през редовния сезон. Мачът бе и повторение на финала за Купата на България, когато отново „Дея“ се наложи с 3:1.

Авансът на бургазлии пред „Левски“ вече е 8 точки, а „сините“ могат да бъдат изпреварени днес и от шампиона „Нефтохимик 2010“, който от 19:00 часа гостува на „Марек“ в Дупница.

„Дея спорт“ поведе в залата на „Левски“ с 2:0, като предимството им бе особено голямо във втория гейм, предаде БТА. В третия обаче тимът на Николай Желязков се събуди и спечели частта с 25:22. „Сините“ водеха с 20:19 и в четвъртия гейм и не бяха далеч от това да вкарат мача в тайбрек, но допуснаха срив точно в най-важния момент. Лукас Мадалос реализира 18 точки за успеха на тима.

За най-добър в мача бе обявен либерото на „Дея спорт“ Мартин Иванов, който игра почти безупречно по-малко от едно денонощие, след като баща му бе починал вследствие на катастрофа.

Същевременно тимът на д-р Александър Маджуров бе избран за Отбор №1 на месец януари в традиционната анкета на Пресклуб България. В гласуването участваха общо 24 спортни редакции, като 11 от тях дадоха вота си за „Дея спорт“.

Признанието на спортните журналисти към играчите, водени от треньора Франческо Кадеду, идва за спечелването на Купа България през януари, като бургазлии вдигнаха първия си трофей в клубната витрина. С това волейболистите на „Дея“ стават за първи път Отбор на месеца в своята история.