Все повече туристи се стичат на посещение в уникалния Музей на здравето в Одрин. Той се намира само на няколко часа път от Бургас и привлича посетителите с красивата си архитектура. Към днешна дата Музеят е считан за втория най-посещаван туристически обект след джамията „Селимие”.
Репортер на Gramofona.com също успя да надникне зад стените на сградата. Запознати с историята разказаха, че е построен от архитекта Хайреддин за по-малко от 4 години, а идеята за изграждането му била на османския владетел султан Баязид Втори. Той непременно искал всички болни да получават адекватна медицинска грижа. И така преди повече от 500 години в Османската империя се прилагало модерно лечение на психично болни.
По същото време в Западна Европа масово изгаряли различните, защото считали, че Дяволът се е вселил в тях. В Музея на здравето обаче ги лекували с музика и аромати от цветя. Десетчленен оркестър изнасял концерти три пъти в седмицата, като за всеки тип заболяване звучала специфична мелодия.
Навсякъде в болничните стаи има фигури на лечители и пациенти, създадени от восък, като персонажите в известния музей „Мадам Тюсо”. През 1993 г. собствеността на целия комплекс, без джамията, е прехвърлена на Тракийския университет в Одрин.
Местните споделят, че все повече гости на града първо идвали да разгледат мащабната сграда и красивите й цветя , а чак след това търсели заведения, за да похапнат от одрнския специалитет тава джигер.
Обектът бе разгледан и от турооператори и представители на туристически информационни центрове от региона по покана на Бургаската регионална туристическа асоциация. Тя е водещ партньор в проекта “Съвместна инициатива за промоция на трансграничния регион България – Турция като атрактивна туристическа дестинация - JOINT TOUR” (№ CB005.1.22.055), финансиран по Програма Interreg - IPA CBC Bulgaria-Turkey 2014-2020, в партньорство с Дирекцията по култура и туризъм на област Къркларели, Турция и Министерство на Туризма на Република България.