Елитен състезател от университетската лига и от клубното първенство по водна топка на Канада вече е част от бургаския клуб „Черноморец”. Новопривлеченият Филип Колаксъзов е защитавал цветовете на Отава Тайтънс и Отава Диджис, но е избрал да продължи кариерата си в Бургас.
Заедно със своите колеги от мъжката формация „чужденецът” успя да извоюва ??есто място в крайното класиране в турнира за купата на България при дебюта на бургазлии на такова високо ниво. Постижението ни е повече от сериозно, при условие, че на??ият мъжки отбор е съставен почти изцяло от юно??и стар??а възраст – коментира президентът и стар??и треньор на клуба Петър Йонов.
0pt">
Наставникът и неговият помощник Светлозар Владков са основната движеща сила, която възроди преди три години като център на ватерпола „Черноморец” Бургас.
За това кратко време клубът има вече пет формации и завидни постижения.
? авносметката от изминаващата 2009 год. е участие в общо 13 турнира.
В държавното първенство за деца родени до 1997 год. бургазлии спечелиха 4 място. В тази възрастова група тренират около 30 деца. Момчетата до набор 1995 се класираха на трето място в първенството. При бронзовите медалисти се подготвят 12 състезатели.
Юно??ите млад??а възраст /родени до 1993 год/ се класираха на ??есто място, а стар??ата възраст зае призовото 5 място.
Общо 10 от бургаските възпитаници са част от националния отбор на България във всички възрасти.