Приключиха дейностите по проекта „Пътят на легендите”. Освен всички видове туризъм, които познаваме има и още един, който изисква въображение. Това е легендарният туризъм, който се основава на митове, легенди, истории за които няма исторически данни, но се предават от уста на уста от години, дори векове.
Този вид туризъм са си поставили за цел да развиват в Странджа, България и Турция.
Приключиха дейностите по проекта „Пътят на легендите – създаване на нови партньорства за устойчиво развитие на културно-историческия туризъм”, финансиран от Програма за трансгранично сътрудничество ИНТЕРРЕГ-ИПП България-Турция 2014-2020, Център за еврейско-българско сътрудничество Алеф и организацията за трансгранична култура в Одрин.
В Бургас бяха представени резултатите от реализацията на проекта и следващите стъпки за разработването и популяризирането на трансграничния регион България-Турция. Събраните легенди са издадени в книгата “Странджа път на легендите”, която е на български, турски и английски език. “За културата и легендите няма граници” – каза Ерсин Демир, които е председател на Сдружението за изследване на трансгранични култури. Този проект отваря нов прозорец за развитието на туризма в двете държави. Той не само разказва легенди, но и чисто логистично показва къде се намират тези места, за да могат всички които работят в областта на туризма да ги включат в своите маршрути.
Мистичната и магнетична Странджа крие неизброими тайни и загадки и така помага за развитието на този вид туризъм.