Освен възможност да празнуваме заедно с близките си, Великден е сериозен стимул и за туризма. Великобритания обяви, че очаква над 10 милиона пътувания по време на празничните дни, които ще донесат на британската икономика близо 4 милиарда Тази година английският и българският Великден съвпадат. Така че можем да спазим и нашенската традиция с чукане с боядисани яйца и английската с търсене на шоколадови в градината. А Лондон посреща празника със 100 гигантски яйца.
Гостите на Лондон са призовани да изтеглят онлайн приложение и да тръгнат на лов за над 100 гигантски, рисувани яйца, съобщи Нова тв. Те са поставени пред редица забележителности в британската столица. Така хем ще я опознаят, хем ще спазят английската традиция по търсене на великденски яйца в градината.
„Всички са толкова красиви. Дядо ми Филип казваше, че закуската с тях е толкова важна и аз наистина съм съгласна с него. Обичам яйца, обичам и Великден”, принцеса Юджини.
Племенницата на крал Чарлз III бе сред първите, посетили уникалната изложба от гигантски яйца. Те са създадени от известни творци от света на изкуството, модата и гастрономията. В края на месеца ще бъдат разпродадени на търг, а събраните пари ще отидат за опазване на застрашени от изчезване животни.
„Работя със „Семейството на слоновете“ от толкова много години. Те са благотворителна организация, толкова близка до сърцето ми и обичана от моето семейство. Марк Шанд, който я създаде, също беше скъп приятел. Това, което те правят, за да спасят слоновете и да образоват хората за това, какво се случва с тези животни и с дивата природа, е много важно. Нужно е светът да знае”, обясни Южини.
Заради бракониерство популацията на азиатски слонове е намаляла наполовина, което вдъхновява брата на британската кралица Камила да подхване мощна кампания за тяхното опазване през 1988 година. Марк Шанд загина преди десетилетие, но делото му продължава да живее. Чрез различни арт инсталации фондацията му е събрала над 10 млн. паунда за опазване на изчезващите видове.