Само за пет години талантливи бургаски младежи успяват да създадат 10 късометражни филма, с които участват в различни фестивали и печелят първите места. Основен двигател на всичко това е дванадесетокласникът от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“ Георги Димитров.

Пред екип на Грамофона нюз ученикът разказа, че от малък се занимава с актьорско майсторство. След осми клас интересите му бързо се развиват в няколко сфери - писане на разкази, литература и драматургия, която е под формата на сценарий.

Интересът на Георги към филмовото изкуство нараства повече и повече и той започва да търси съмишленици.

Преди няколко години напористият младеж и най-добрият му приятел решават да създадат творчески екип „Alternative Monday“.

„Целта на този проект е да даде поле на изява на всички членове от екипа и те да се проявят в собствените си сфери. Аз като режисьор и сценарист, приятелят ми като оператор, Симона Славкова като озвучител, Йоана Петкова като сценограф, Божидар и Никол Атанасова като актьори и пиари. Ние сме шестима талантливи млади хора“, обясни Георги.

С направата на първите видеа успехът на младия екип не остава незабелязан и привлича вниманието на бургазлията Михаил Михалев, по-извествен като Майкъл Уолф. Той е завършил в Англия сценично изкуство и им помага да започнат заснемането на първите филми.

Първият късометражен филм се казва „Късна емисия за приказки“, по разказ на Георги. В него се показва историята на  ученик, който заспива в час и сънува различни неща, които го водят до приключения. 

„Вече имаме девет игрални филма и един документален. Майкъл Уолф ни каза: „Момчета и момичета във Вас има хляб“ и ни изпрати старата си техника. Така с помощта на нея заснехме първия филм.

С него се явихме на Националния ученически филмов фестивал в Стара Загора и спечелихме първата си награда от 800 лева. С парите закупихме нова техника, с която направихме следващ късометражен филм и спечелихме първото издание на предизвикателството за направа на 24-часов филм“, разказа талантливият ученик.

С последния си проект бургаските младежи ще кандидатстват на различни фестивали и в Европа. Те се надяват и там да имат успех със своите продукции.

Творческите изяви и мечтите на Георги не спират до тук. Той създава и Youtube канал, с който се опитва да популяризира българската поезия.

„Мечтая за един по-одухотворен свят. Смятам, че обществото ни става все по-материално и с моята работа искам да ги провокирам да се замислят за начина си на живот и биха ли го одухотворили“, казва още Георги Димитров.