Две взривни устройства са били намерени в пратки, изпратени до офисите на бившия президент на САЩ Барак Обама и бившия държавен секретар Хилъри Клинтън, съобщи полицейски представител, цитиран от "Ню Йорк таймс".
Според първоначалната информация на вестника и агенция "Ройтерс" не е известно къде точно са били намерени експлозивите. "Ню Йорк таймс" отеблязва, че първото устройство е било открито от човек, който преглежда пощата, изпращана до дома на Клинтън в Чапакуа, Ню Йорк, на 65 км северно от град Ню Йорк.
Междувременно офисът на Федералното бюро за разследване в Ню Йорк съобщи, че работи по случай с "подозрителен пакет", намерен край дома на Хилъри Клинтън.
Подобно взривно устройство бе открито в понеделник в дома на милиардера Джордж Сорос. Устройството е било в пощенска кутия. Сорос често е мишена на реториката на консервативни политици и експерти, а в последните дни името му се свързва от някои издания, без доказателства, с групата мигранти, придвижващи се към САЩ от Централна Америка.
Източник: dnevnik.bg