Последната транснационална среща, на която присъстваха младежи от България беше в гр. Брага, Португалия. Участниците обмениха опит и добри практики с португалската партньорска организация SYnergia, относно методите и начините за работа с младите хора, и възможностите за прилагане на успешни модели в сферата на социалния франчайзинг.
Представител на партньорска организация Associatia Allons-Y, сподели какво представляват моделите за социално предприемачество в Румъния, проблемните аспекти и начините за справяне, използвайки добрите европейски практики. Един от панелите включи успешни модели за социално предприемачество в сферата на онлайн бизнеса. Няколко успешни португалски предприемачи споделиха от своя опит как се работи с младежи. Семинарите бяха полезни с оглед на добрите практики, които могат да се внедрят и в България.
По време на летните месеци друга група младежи участваха в обмяна на опит в град Ферара, Италия. Програмата на семинара включваше няколко модула: модул 1 "Световни и европейски практики на социалният франчайзинг в сферата на туризма като модел на социално предприемачество. Успешни модели на италиански социални предприемачи."; модул 2 "Запознаване с възможностите създадени в резултат с пилотиране на иновативната социална практика. Придобиване на знания и умения за работа с електронните инструменти за обучение и създаденото цифрово съдържание и образователни ресурси"; модул 3 "Обмяна на опит от страна на италианските партньори относно методите и начините за работа ориентирани към стимулиране на младите хора за практическо приложение на успешни модели на социален франчайзинг"; модул 4 "Тестинг и оценка на напредъка по създаването на мултимедийните наръчници и електроните инструменти за трансфер и внедряване на практиките".
Младежи от Национално Сдружение „Младежки Глас” се включиха и в двете транснационални срещи в Италия и Португалия. Проектът е „Транснационално сътрудничество в подкрепа на разпостранение на най-добри европейски практики в сферата на социалният франчайзинг в полза и за постигането на социалните цели на нестопанския сектор“. Договор на проекта BG05M9OP001- 4.001, финансиран от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.