Сигурно сте чували израза, че благодарение на „Български пощи“ познаваме стафидите, оцета и синьото сирене? Пощенските служители разказват тази закачка с чувство за хумор и доза самоирония.
Колкото и да говорим, че пощенските услуги са бавни обаче, ние разчитаме на тях и ги предпочитаме, за да изпратим подарък на близък човек в страната или чужбина.
„От 20 ноември трафикът определено се е увеличил. Хората бързат да изпратят коледните и новогодишните си подаръци, за да са сигурни, че ще стигнат за празниците“, обясни шефката на бургаските пощи Лиляна Драгоева.
До преди няколко години за пощенските служители не било изненада да приемат пресен свински бут, който трябва да пропътува до другия край на страната. Подобни пратки може и да звучат смешно, на за пощенските служители са предизвикателство, защото все пак бутът от прясно отстреляна свиня трябва да пристигне годен за консумация.
От година-две бургазлии вече ни залагат на такива подаръци. „Най-често се изпращат играчки за децата, които живеят в чужбина и малки сувенири. Както се казва – пратките са малки, но от сърце“, обясни още Драгоева.
А защо в пощата знаят какво изпращате в чужбина?
Всеки колет, който пътува зад граница се носи отворен, за да се провери дали вътре няма нещо забранено. След като служителите са сигурни, че не пренасяте опасни или забранени предмети, колетът се опакова, надписва и тръгва към своя получател.