На 13 ноември се отбелязва Световният ден на добротата. Всичко започва на този ден през 1998 г., когато на международна конференция в Токио се приема „Декларация на добротата“. Целта е да се забрави самолюбието, да се помисли за другите около нас, да се забравят расовите, половите и религиозните различия.
През юни 2010 г. Луис Бърфит-Донс и Дейвид Джамили, членове на Движението и хуманитаристи, отбелязват Денят на добротата във Великобритания. Целта им е да се подчертаят добрите дела, извършени в цялата страна. Тяхната идея се поема и от други държави и започва да се отбелязва всяка година на 13 ноември по целия свят.
Че добрина все още е останала у нас, за това свидетелства една обикновена бургаска история. Споделя я местната жителка Александра Георгиева. Ето какво разказва тя във фейсбук групата „Шофьори Бургас“:
„Прибирам се снощи с двете деца - тъмно… Влача раници, чанти, пеещо куче. Паркираме. Заключвам колата. Сутринта - бързам да тръгна за снимки - няма го ключа за колата… Ревах… От яд! 4 пъти търся по маршрута от снощи, раници, дънки, якета, джобове - няма. Отивам до колата - виждам бележка под чистачката – „Провери зад предната гума“… Там е!!! Благодаря ти, човече, ти просто ми върна вярата в доброто!
Ако видиш този пост, усмихни се широко, както направих аз. Благодаря!!!“
Не е известно дали извършителят на добрината е видял благодарността на Александра, но нейният пост привлича стотици положителни реакции и коментари. И дава надежда, че доброто все още съществува.
Добри са хората ! Но по-добре не ги настъпвай по мазола, защото не са беззащитни ! И особено когато се замислят... Профилактично: Витамин С на прах, разтворен във вода: по 500 мг сутрин и вечер + цинк, Витамин Д + калций, мултивитамини, магнезий, селен; аспирин по 250мг сутрин и вечер – за тези с разширени вени и сърдечни проблеми. Vitamin C Is Being Used As A COVID-19 Treatment In New York Hospitals and Zhongnan Hospital in Wuhan, China