Левски победи Нефтохимик с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Срещата се изигра на стадион „Лазур“. Точен за "сините" на два пъти след изпълнения от бялата точка, беше Роман Прохазка, а за домакините се разписа Вълчанов.

Успехът на Левски изкачи еднолично тима на първото място, а може и да се задържи там, ако Дунав не успее да победи ЦСКА в утрешния мач между двата отбора.

Резултатът беше открит в 24-ата минута, когато точен от дузпа за гостите беше Роман Прохазка.

На два пъти бургазлии претендираха и че не им е била отсъдена дузпа, но повторенията така и не бяха категорични дали реферът Чинков е сбъркал в отсъжданията си или не.

Именно при една от вихрените акции на домакините в 53-ата минута обаче резултатът беше изравнен. Вълчанов стреля от над 20 метра, топката рикошира в тяло на "син" футболист и влетя в мрежата на Йоргачевич за 1:1.

Въпреки няколкото извършени смени в последствие, Люпко Петрович така и не успяваше да промени случващото се на теренаВсе пак, в продължението на двубоя и отново след точно изпълнена от Прохазка дузпа, Левски се добра до победата с 2:1.

Източник: Topsport.bg

Снимки: Митко Димитров