Световният шампион Германия стартира с класически успех в квалификациите за Мондиал 2018. Съставът на Йоахим Льов вкара три безответни гола като гост на Норвегия – 3:0. Две от попаденията отбеляза Томас Мюлер, а един път се разписа Джошуа Кимих.

Чехия и Северна Ирландия не излъчиха победител в първия мач и за двата тима в група C на квалификациите за Световното първенство през 2018 година. Двата отбора не си отбелязаха гол и приключиха при резултат 0:0.
На 8 октомври Чехия гостува на актуалния световен шампион Германия. Северна Ирландия пък ще приеме аустайдера Сан Марино.

Дания победи Армения с 1:0 в първия си мач по пътя към Мондиал 2018 в Русия. Голът отбеляза Кристиан Ериксен след изстрел по земя в 17-ата минута. През второто полувреме в 72-ата минута отново Ериксен пропусна дузпа, която беше спасена от вратаря. Така Дания поведе в класирането на групата.

В друг мач от този поток, игран по същото време, Полша записа равенство 2:2 като гост на Казахстан. Поляците поведоха с 2:0 през първата част, но през второто полувреме допуснаха два гола и си поделиха точките с казахите. В 9-ата минута Бартош Капустка реализира за 1:0 за гостите след асистенция на Якуб Блашчиковски. 19-годишният играч на Лестър вкара първия гол в световните квалификации в зона Европа. В 35-ата минута Левандовски удвои след точно изпълнена дузпа.
Домакините от Казахстан започнаха по-активно през второто полувреме и с два гола за 7 минути успяха да изравнят до 2:2. И двата гола бяха дело на Сергей Хижниченко.

Националните отбори на Румъния и Черна гора завършиха наравно 1:1 в първия мач и за двата тима в група Е на квалификациите за Мондиал 2018. Футболистът на Лудогорец Козмин Моци игра цял мач

за румънския тим и в 41-ата минута получи жълт картон. Другият футболист на разградчани – Клаудиу Кешеру, пък се появи в игра в последната минута на редовното време.
Северните ни съседи поведоха в 85-ата минута чрез Адриан Попа, но гостите от Черна гора изравниха само две минути по късно с гол на Стеван Йоветич.
На 8 октомври Румъния гостува на Армения. Тимът на Черна гора пък на същия ден е домакин на Казахстан.

Англия победи драматично Словакия с 1:0 в двубой от група F от световните квалификации. Голмайстор за англичаните стана Адам Лалана, който се разписа в петата минута на добавеното време.
Това бе официалният дебют на селекционера Сам Алърдайс. Уейн Рууни изпревари Дейвид Бекъм и стана полевият играч с най-много мачове за националния отбор. 30-годишният футболист на Манчестър Юнайтед изигра своя 116-и мач. Домакините доиграха мача с 10 души, след като Мартин Шкъртел бе изгонен след два жълти картона в началото на второто полувреме.

Националният отбор на Шотландия надделя над Малта като гост с 5:1 в първия мач и за двата тима от група F на квалификациите за Световното първенство в Русия през 2018 година.
Гостите поведоха в 9-ата минута чрез Роберт Снодграс, но Малта изравни в 13-ата с попадение на Алфред Ефионг. През второто полувреме Шотландия стигна до успеха, като Снодграс вкара още два гола, успявайки да оформи своя хеттрик (61-дузпа, 84), докато по един път се разписаха Крис Мартин (53) и Стивън Флетчър (78).
Малта завърши двубоя пък с 9 души. Първо, в 60-ата минута Джонатан Каруана получи червен картон, а в продължението изгонен бе и Люк Гамбин.

Източник: focus-news.net

На снимката: Томас Мюлер след едно от попаденията си

Снимка: newspaper.bg