Много силно се представиха българските участници на Световното първенство по шоу програми латиноамерикански танци, което започна вчера в зала „Арена Бургас“.

Над 2500 зрители се насладиха на прекрасни изпълнения, а Бургас се затвърди като град, който ражда шампиони в състезателните танци. Сред официалните гости бяха кметът Димитър Николов, зам.-кметът по спорт Манол Тодоров, депутати и общински съветници.

Нашата двойка Емилия Джелебова и Борис Борисов се представи невероятно и спечели бронзовите медали. Световен шампион стана двойката Ака Модебадзе и Гвантца Цикелашвили от Грузия, а среброто отиде при представителите от САЩ Кайрат Алгадаев и Юлия-Александра Сележньов. България имаше още една двойка в елитната категория - Димитър Дросев и Християна Бургазлиева, която остана извън финалната шестица.

При по-младите състезатели в категория „стандарт“ победители станаха представителите на България – ученичката от бургаската френска гимназия Ивелина Карчева и партньорът ѝ Артур Власенко. Другата българска двойка в тази категория – Ивана Кирилова и Валерий Койчев, се класира на пето място.

България спечели първите места и в останалите две категории в първия ден на първенството. Явор Младенов и Мирослава Стоянова бяха най-добри при младежите. Надпреварата при ветераните беше спечелена от Милчо Петров и Десислава Любенова. Победителите са представители на клуб по спортни танци „Бургас“ и са финалисти на световно първенство.

Състезанието продължава днес от 10,00 ч. Най-оспорвана ще е надпреварата при състезатели над 19 години. Този кръг ще се проведе от 19.00 часа. Там конкуренцията ще е най-сериозна, тъй като ще се състезават 4 топ двойки от световната ранглиста.