Марцели Богуславски от Полша спечели четвъртия етап на 69-ата Международна колоездачна обиколка на България, чийто финал беше в Бургас. Той взе 142-километровото трасе от Сливен до Бургас за 3:18:18. Победителят получи своята награда от кмета Димитър Николов пред многобройната публика от почитатели на спорта, която наблюдава финиширането на състезателите на ул. „Александровска“.

Носител на жълтата фланелка за водач в класирането стана италианецът Франческо ди Феличе.

Бялата фланелка на червени точки за най-добър катерач получи французинът Алексис Герен от австрийския тим Vorarlberg. Той бе награден за своя успех от зам.-кмета по култура, туризъм и спорт Диана Саватева.

Зелената фланелка за най-добър спринтьор облече Жолт Истлстекер от Унгария.

Бялата фланелка за най-добре представил се състезател до 23 години отиде при Кирило Царенко от италианския тим Gallina Ecotek Lucchini Colosio.

От българите колоездачи най-напред финишира Венцислав Венков, който остана на 6 секунди от резултата на Богуславски.

Кметът Димитър Николов получи почетен плакет от Българската федерация по колоездене за приноса на Бургас в развитието на този спорт.

„За Бургас е престиж да бъде част от Международната обиколка на България. В следващото издание ние ще бъдем също така сериозен домакин и ще продължаваме усилено да работим за развитието на колоезденето“, заяви Димитър Николов.