Възпитаничката на бургаския „Черноморец“ Женина Трашлиева постигна голям успех като част от ансамбъла на България по художествена гимнастика. Нашите момичета триумфираха на пет обръча на финалите на отделните уреди на Световната купа в София. Вая Драганова, Елена Георгиева, Петя Борисова, Женина Трашлиева, Биляна Везирска и София Иванова получиха 28.600 точки и спечелиха златото.

Гимнастичките на Весела Димитрова имат фантастична композиция и въпреки че допуснаха грешка (уред и гимнастичка извън терена), успяха да получат най-висока оценка заради изключителната трудност.

За българките това е първо официално състезание като отбор и вече имат две титли след многобоя вчера. На второ място е Япония с 25.350 точки, а бронзовите медали спечели Франция с 24.100 точки.

По-късно днес ансамбълът на България спечели сребърно отличие на три ленти и две топки. Грациите направиха доста грешки и не успяха да покажат композицията си в пълния си блясък, но въпреки това станаха втори след Гърция заради голямата трудност на съчетанието.

Боряна Калейн пък спечели златните медали на обръч и на топка. Българката, която вчера стана шампионка и в многобоя, изигра силно композицията си с обръч и получи оценка 32.100 точки.

Източник: Нова тв