Фирма, свързана с настоящия заместник-председател на Столичния общински съвет (СОС) и бивш депутат Николай Пехливанов, е спечелила търга за наемател на морски плаж „Къмпинг Веселие“ край Созопол, показа проверка на Topnovini.bg.
Комисия от Министерството на туризма е предпочела офертата на столичната фирма „Блек Сий Бийч“ ЕООД пред тази на другия кандидат за плажа – „Холидей проект“ ЕООД, също от София. Победителят в търга е предложил годишна наемна цена за плажа в размер на 25 000 лв. с ДДС. Фирмата ще предлага на летовниците чадър и шезлонг по 8 лв.
Управител на „Блек Сий Бийч“ е Цветомир Цецков Иванов. Едноличен собственик на капитала на дружеството обаче е „Блек Сий Асет Мениджмънт“ - компания от групата „ГрийЛайф“ на родения в Бургас предприемач Николай Пехливанов.
Бизнесменът е строителен инженер по образование. Народен представител в 41-ото Народно събрание. На местните избори през 2015 г. е избран за общински съветник в Столичния общински съвет. Заема длъжността зам.-председател на СОС и е член на Постоянната комисия по финанси и бюджет и на Комисията по устройство на територията, архитектура, достъпна среда и жилищна политика.
Пехливанов основава своята строително-инвестиционна компания „ГрийнЛайф“ през 2004 г. Чрез нея той реализира повече от 20 строителни проекта в районите на Пампорово, Созопол и Банско.
Плажът „Къмпинг Веселие“ се намира на 5 км южно от Созопол и e в непосредствена близост до къмпинг „Смокиня“. Активната площ на плажната ивица е в размер на 9003 кв.м, като от нея са изключени каменистият терен от 604 кв.м и площта на установените сиви и бели пясъчни дюни в размер на 8909 кв.м. Дължината на бреговата ивица е 357 метра.
Непосредствено до плажа се намира затвореният жилищен комплекс „Пясъчни лилии“, построен върху дюните на защитената територия в бившия къмпинг „Веселие“. Строителството на сградата е разрешено от бившия началник на РИОСВ-Бургас и настоящ общински съветник Бойчо Георгиев. Според него имотът не попада в защитена територия, тъй като преди промяната на предназначението на земята е бил непроизводителна горска територия – дворно място, а не пясъчни дюни.
Снимка: Topnovini.bg.