14 628 са актовете, които полицията е наложила за неносене на маски. Малко над 19 000 са общо актовете, които са издадени за различни нарушения на мерките от извънредното положение, съобщи на извънреден брифинг в Министерски съвет комисар Веселин Младенов, началник на отдел "Охранителна полиция" в МВР.

Той допълни, че в първите дни на отварянето на парковете, хората са били изключително стриктни, но вече се забелязват нарушения. Все още са в сила ограниченията за влизане и излизане от областните градове, напомниха от полицията.

Над 200 са КПП-та в София и областните градове. Причините, по които се допуска да се влиза или излиза от тези градове са: трудово-правни отношения, здравословни причини, завръщане на постоянен или настоящ адрес, полагане на грижи за близък.

От МВР напомнят, че за София се допускат основно автомобилите на хора, които отиват или се връщат от работа.