От другата седмица започват масови кърпежи на дупките в комплекс „Меден рудник“. Това стана ясно по време на обсъждането на Бюджет 2018. Вече е осигурена нова машина, която да извърши тази дейност. Въпросът с пътната инфраструктура в Зона „А“ на комплекса беше поставен от Кирил Петков, който информира, че улиците в района на блок 15, 16, 17 и 18 са в лошо състояние и има проблем с уличното осветление.

„Опитваме се да поддържаме инфраструктурата в целия комплекс. Става въпрос за неравности, а не за дупки. Ще настоявам за ремонт на пътищата в Зона „А“, но към момента тя е най-облагодетелствена в целия комплекс. „Меден рудник“ не е само Зона „А“, знаете, че зоните тук вече са пет. Ще се обърне внимание на проблемите не само в Зона „А“, а на целия комплекс“, отговори Магдалена Манолова, директор на Центъра за административни услуги Възраждане.

По отношение на проблема със осветлението зам.-кметът инж. Чанка Коралска допълни: „Осветлението беше ремонтирано преди 2 години. Сами сега усещаме някои пропуски, но когато има проблеми – те се отстраняват. В добра връзка сме с фирмата изпълнител. Стъпка по стъпка ще оправим и този проблем“.

Местен жител се оплака, че до блок 112 няма как да дойде линейка заради лошия път и там все още има незаконни гаражи.

Районния кмет Манолова го успокои, че е възложен като приоритет проект за изграждане на подпорна стена в този район.

За проблеми в зоната около 96 блок и липсата на тяxното решаване даде гласност Димитър Ставрев.

„Улиците са в кал, няма лампи, човек си носи фенер със себе си по тъмното. Няма незаконни гаражи, но няма и нищо друго освен тъмнина и кал. От една година е говорено с вас, но нищо не е направено“!

В отговор Магдалена Манолова заяви: „Трябва време, ще стигнем и до този блок, той също ще бъде включен в приоритетния план“.

Затова гарантира и зам.-кметът инж. Коралска, която заяви, че тази година община Бургас залага в бюджета средства за инфраструктурата около блокове 92, 93, 94, 95.

През 2018 година в „Меден рудник“ ще отвори врати и най-новото професионално училище в България - Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации. Училището ще бъде с интензивно изучаване на английски и немски език и ще подготвя специалисти в професионално направление „Компютърни науки“, професия „Програмист“, специалности „Системен програмист“ и „Приложен програмист“ със срок на обучение 5 години с прием след завършен седми клас.

 

Снимка: Архив