И тази година община Камено ще помага на родителите с отглеждането на децата им, преди те да тръгнат в първи клас. Общинските съветници приеха на последната сесия бъдещите ученици да останат до края на август в детските градини.
„Услугата не е нова при нас. Решението го взимаме всяка година, защото има родители, които не могат да вземат отпуск и да се грижат за децата си, докато те тръгнат на училище“, обясни за Грамофона нюз Стоянка Желева, началник отдел „Образование“ към местната администрация.
Тя допълни, че свободни места в детските градини има, тъй като броят на децата по принцип е малък. „Проблемът е в големите градове, където няма места в детските градини. В нашата община броят на децата е малък и имаме достатъчно места в градините. Предходни години родителите се възползваха от услугата и пускаха децата си до края на август“, допълни Желева.
В момента тече записване и на по-късен етап ще стане ясна и точната бройка на бъдещите първокласници в Камено.