Бургазлии и гости на града отново имат възможност да ползват под наем електрически велосипеди.
Община Бургас разполага със 125 такива превозни средства, като част от тях вече са разположени на специализираните пунктове в Морската градина. В следващите дни велосипеди ще бъдат поставени и на стоянките в комплексите на града. Цената за наем е 2 лева на час с включен ДДС.
По време на зимния сезон на велосипедите беше извършено техническо обслужване, за да се гарантира доброто им техническо състояние за активния сезон.
Наемането на електрически велосипед става чрез мобилното приложение Burgas Bikes за Android и iOS на Apple.
След сканиране на QR код, лесно и бързо приложението може да бъде свалено на мобилен телефон и след кратка регистрация да се пристъпи към наемане.
Велосипедите може да се връщат само на специализираните площадки, където са разположени. Местата са маркирани ясно и точно в приложението. По този начин ще се избегне безразборното им изоставяне на различни места в града.
В електронната платформа всеки ще може да разгледа специалната карта, на която са отбелязани свободните превозни средства, както и да се направи резервация за наемане на велосипед.
Приложението дава още информация за тарифите и таксите за предоставяната услуга, както и възможност за плащане с дебитна или кредитна карта.