„Черноморец“ се окичи с бронзовите медали в Националната баскетболна лига. Бургаските играчи спечелиха малкия финал в първенството на страната, побеждавайки в третата среща от плейофа тима на плевенския „Спартак“ с 87:72 и така взеха серията с 2:1 победи.

Двубоят в зала „Бойчо Брънзов“ започна много равностойно, а първата четвърт премина с няколко смени на водачеството до 18:17 след 20 минути игра. „Спартак“ поведе за кратко след тройка на Алекс Ломакс за 20:18, но последва страхотна серия на „Черноморец“ от 13 безответни точки до преднина от 31:20. Бургазлии задържаха аванса си в рамките на 10 точки до последните три минути на първото полувреме, когато гостите скъсиха дистанцията и на почивката резултатът бе 43:38 в полза на домакините.

„Черноморец“ изцяло контролираше играта през второто полувреме. Бургазлии се справиха с опитите на плевенчани да намалят пасива си в третата част и преди последния период водеха с 60:53. Баскетболистите, водени от старши треньора Васил Евтимов, вдигнаха разликата до 24 точки при 84:60, фиксирани с кош на Шон Смит четири минути преди края, и заслужено стигнаха до успеха.

Най-полезен за бургазлии бе американецът Травис Макконико. Той завърши с „дабъл-дабъл“ от 24 точки и 12 борби. Сънародникът му Шон Смит добави 19 точки и 5 борби, а по 10 точки отбелязаха Христо Захариев и Ладариен Грифин.

Малко преди края на мача Васил Евтимов смени най-опитните си играчи, вкарвайки млади баскетболисти. Именно Травис Макконико получи най-силните аплодисменти на публиката, която го изпрати, ставайки на крака. Той пък отвърна на феновете, показвайки с ръцете си знак за сърце секунда след като бе окичен с бронзовия си медал. Вероятно това беше последният мач на американеца като състезател на „Черноморец“ – Макконико се очаква да продължи кариерата си в Турция.

Въпреки че не успя да повтори постижението си от миналата година, когато се класира за финала и взе сребърните медали, „Черноморец“ може да отчете сезона за успешен. Спечелена Купа на България и трето място в първенството (което е трето в историята на клуба след тези от 1981 и 1991 г.) не е никак малко за отбор, който буквално допреди няколко години изобщо не беше фактор в българския баскетбол.