Тази година Бургас няма да има отбор на финала на волейболното първенство. След като вчера „Дея спорт“ отпадна на полуфинала от ЦСКА, днес същата участ сполетя и „Нефтохимик 2010“, който загуби от „Левски“.

Четвъртият мач от плейофната серия се изигра в зала „Младост“, но дори и бурната подкрепа на бургаската публика не бе достатъчна да наклони везните в полза на Нафтата. На трибуните между президента на бургазлии Огнян Томов и бизнесмена Павел Бошнаков седеше 5-кратният световен шампион и трикратен олимпийски вицешампион Александър Томов. Знаменитият борец беше дошъл да подкрепя софиянци – като голям състезател той се изгражда в спортно дружество „Левски-Спартак“.

„Сините“ се наложиха с 3:1 гейма (25:18, 23:25, 30:28, 25:21) над миналогодишния шампион „Нефтохимик 2010“ и спечелиха финалната серия с 3:1 успеха.

Възпитаниците на треньора Николай Желязков поведоха в резултата с 20:14, за да спечелят първата част с 25:18. Бургазлии изравниха при обрат от 21:23 до 25:23 във втория гейм.

Последва нова драматична развръзка, която взе връх и имаше изключителна важност в следващия гейм. Столичани имаха аванс от 19:16 и 24:22, но допуснаха изравняване. Драматичното 30:28 за „Левски“ даде сериозно психологическо предимство в полза на гостите.

В четвъртия гейм играта отново премина при няколко обрата. Домакините наваксаха пасив от 6:10 и дори поведоха при 19:18, но силното представяне за столичани на начален удар отново оказа решаващо значение.

Най-резултатен за победителите стана Венислав Антов с 26 точки, а за „Нефтохимик“ се отличи Розалин Пенчев с 18 пункта.

Така на финала в Суперволей ще се изправят двата кръвни съперника ЦСКА и „Левски“. За бургазлии остава утехата от бронзовите медали.