ЦСКА спря „Дея спорт“ по пътя за финала в мъжкия шампионат на България по волейбол. В четвърти полуфинален мач „червените“ се наложиха с 3:1 (17:25, 25:16, 25:15, 25:16) у дома над носителя на купата на страната за 2024 година, информира БТА.

Воденият от треньора Александър Попов състав спечели серията с 3:1 успеха и на финала ще се изправи срещу „Левски“ или шампиона „Нефтохимик 2010“. Двата отбора се изправят в полуфинална битка тази вечер от 19:00 ч. в зала „Младост“.

ЦСКА загуби първия гейм със 17:25, но след това успя да вземе инициативата и да контролира събитията на полето в зала „Христо Ботев“. „Дея спорт“ беше близо в резултата до своя съперник само самото начало на геймовете.

Столичани бяха изключително категорично в третата част, когато взеха преднина от 13:5, за да приключат спокойно двубоя в своя полза след близо два часа игра.

„Армейците“ ще играят на първи финал в шампионата от 2018 г. А за бургазлии остава утехата от спечелената Купа на България през тази година.

„Спряхме да играем след първия гейм. Не знам точно какво се случи. Имахме доста проблеми в последно време, не бяхме в пълен състав. Но това не е причината да спрем да играем в този мач и да започнем да се караме. Това не беше добро представяне“, заяви след мача старши треньорът на „Дея“ Франческо Кадеду, цитиран от bgvolleyball.com.

Италианецът допълни, че са искали малко повече от това, което са постигнали. „Работихме цял сезон, но в крайна сметка трябва да бъдем позитивни. Спечелихме Купа България, спечелихме редовния сезон. Не е достатъчно, но искам да видя позитивното от целия сезон“.

Относно следващия сезон Кадеду каза, че има устна уговорка да остане и да продължи да води „Дея“, но още нищо не е подписал и му трябва време да помисли. Той потвърди, че ще бъде в щаба на новия национален селекционер на България – неговия сънародник Джанлоренцо Бленджини.