Възпитаничката на Световния Шампион Сенсей Емил Костов - Гергана Апостолова отново защити бургаската класа в бойните спортове. Тя завоюва вицешампионската титла в дисциплината "ката" на провелото се Киев, Украйна 27-мо Европейско Първенство на категории.

Отборът на Сенсей Костов постигна фурор, след като съотборникът на Гергана - Захари Дамянов спечели поредна Европейска титла в супер-тежка катгория (+90кг).

Захари Дамянов - при мъже в супер-тежката категория изигра 3 срещи, като в първата среща се изправи срещу представител на Беларус, а във втората – срещу  представител на Русия. В третата финална среща възпитаникът на Световния Шампион Сенсей Костов убедително се наложи над тазгодишния Световен Шампион (до 90кг) -

небезизвестния представител на Испания Алехандро Наваро, който е и многократен Европейски Шампион и Шампион на Япония за 2012.

Гергана Апостолова – Костова, която имаше 18 конкурентки, остана след представителката на Русия в дисциплината "ката" и завоюва  среброто.

В Турнира взеха участие 190 състезатели от 16 държави.

Освен Захари Дамянов и Герана Апостолова в европейското първенство се съревновава и още един възпитаник на Сенсей Костов – Кирил Боев. Той обаче бе победен от класиралият се втори в неговата категория / до 80 кг/ представител на Русия.

Ден след Първенството, Сенсей Костов, който бе и главен рефер на повечето срещи в турнира, взе участие заедно с Гергана Апостолова -Костова в Семинар с Директора на Международната Карате Организация Киокушинкайкан - Канчо Шокей Мацуи.